سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • محمد یوسفیان، مسئول کمیسیون نرم افزار کشور عنوان کرد

     برگزاری ششمین جلسه کمیسیون نرم‌افزار کشوری در استان یزد

     کد: 452
     تاریخ: ۱۳۹۰/۰۹/۰۱
     منبع خبر: کمیسیونهای تخصصی
     تعداد بازدید: 1707
     کمیسیون نرم‌افزار کشوری در مردادماه 90 موجودیت یافت و با برگزاری پنج جلسه به‌صورت مجازی و با بهره‌گیری از اینترنت، ششمین جلسه خود را به دعوت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان یزد، روز پنجشنبه 26 آبان ماه به‌صورت حضوری در هتل باغ مشیرالممالک برگزار نمود.
     این جلسه با حضور دو نفر از اعضای کمیسیون نرم‌افزار استان تهران (آقایان کرمی و الیشایی) به‌عنوان مهمان، اعضای کمیسیون نرم‌افزار استان یزد و اعضای اصلی کمیسیون نرم‌افزار کشوری آقایان صالحی (یزد)، نفیسی (اصفهان)، واحدی (هرمزگان) و یوسفیان (تهران) تشکیل گردید.
     در این جلسه نحوه برگزاری جلسات و چگونگی تعامل و تبادل اطلاعات و انتقال دانش فنی بین استان‌ها به بحث و تبادل نظر گذاشته شد و عملکرد و مصوبات قبلی کمیسیون مورد مطالعه، بررسی و ارزیابی قرار گرفت.
     در ادامه، جلسه ای نیز با حضور آقای دکتر فضل ا... ادیب نیا، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری یزد و آقای مهندس قمی دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در جمع فوق و با محوریت ارتباط دولت و بخش خصوصی و بررسی راهکارهای حمایتی دولت از بخش خصوصی تشکیل گردید.
     در این جلسه موضوعات عدم حمایت دولت از واگذاری پروژه‌های فناوری اطلاعات به بخش خصوصی، تاثیر منفی تغییرات سریع مدیران دولتی بر پروژه‌ها، عدم شفافیت در تعیین بودجه و نحوه برگزاری مناقصات فناوری اطلاعات و کم‌توجهی دولت به توانایی‌ها و قابلیت‌های بخش خصوصی به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.
     در پایان این جلسه مقرر شد پروتکلی جهت همکاری و مشاوره بین استانداری و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان یزد تهیه و اجرایی گردد تا استانداری از خدمات مشاوره سازمان در ارتباط با موضوعات مرتبط با فناوری اطلاعات بهره گیری کند.
     لازم به ذکر است با کمک و راهنمایی آقای مهندس صالحی عضو کمیسیون و به نمایندگی از طرف سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان یزد، اعضا و مهمانان از پارک فناوری اطلاعات استان یزد و نمایشگاه کامپیوتکس فناوری اطلاعات و ارتباطات این استان بازدید به‌عمل آوردند و از نزدیک با مشکلات و تنگناهای تولیدکنندگان نرم‌افزار در این استان آشنا شدند.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان