سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • رئیس جدید مرکز تحقیقات مخابرات:

     مرکز تحقیقات مخابرات از پیشرفته ترین مراکز فاوای خاورمیانه است

     کد: 10127
     تاریخ: ۱۳۹۲/۰۹/۱۲
     منبع خبر: خبرگزاری مهر
     تعداد بازدید: 800
     رئیس جدید مرکز تحقیقات مخابرات با ییان اینکه هیچ جایی را به توانمندی مرکز تحقیقات از منظر فنی و توانمندی های مورد نیاز ندیده ام، گفت: مرکز تحقیقات مخابرات یکی از پیشرفته ترین مراکز فناوری اطلاعات و ارتباطات خاورمیانه است.

     رئیس جدید مرکز تحقیقات مخابرات با ییان اینکه هیچ جایی را به توانمندی مرکز تحقیقات از منظر فنی و توانمندی های مورد نیاز ندیده ام، گفت: مرکز تحقیقات مخابرات یکی از پیشرفته ترین مراکز فناوری اطلاعات و ارتباطات خاورمیانه است.

     به گزارش خبرنگار مهر، محمد خوانساری در مراسم معارفه اش به عنوان رئیس مرکز تحقیقات مخابرات که صبح امروز در سالن آمفی تئاتر مرکز ملی فضای مجازی برگزار شد، با اشاره به اینکه این مرکز یکی از پیشرفته ترین مراکز فاوای خاورمیانه است، اظهار داشت:مرکز سابقه طولانی دارد و برند مرکز تحقیقات مخابرات باعث می شود انتظارها از آن بالا رود.

     وی گفت: این مرکز افتخارات بسیاری بعد از انقلاب در زمینه ساخت و ساز تجهیزات مخابراتی داشته و در حال حاضر همان هایی که زمان جنگ در این مرکز حضور داشتند، امروز به عنوان استاد و چراغ راه در این مرکز حضور دارند.
     خوانساری با بیان اینکه دهه 70 تا اواخر 80 را می توان به عنوان دوران شکوفایی مرکز تحقیقات مخابرات نام برد که بعد از آن وارد دوران چالش ها شد، ادامه داد: برخی چالش ها بیرونی بوده، از قبیل تحریم ها که فعالیت و کار در این حوزه را سخت کرد و چالش هایی همچون عدم ثبات مدیریتی که ناشی از تغییرات بوده نیز به عنوان چالش های درونی به حساب می آیند.
     وی افزود: اما تمهیدات مقام معظم رهبری در این حوزه، نقطه امیدی برای تحول به حساب می آید که امیدواریم هر چه زودتر به جایگاه سابق بازگردیم و از این چالش ها خارج شویم.
     رئیس جدید مرکز تحقیقات مخابرات با تأکید بر اینکه هیچ جایی را به توانمندی مرکز تحقیقات از منظر فنی و توانمندی های مورد نیاز ندیده ام، گفت: از دهه 80 در این مرکز و پژوهشگاه در پست های مختلفی فعالیت داشته ام و معتقدم بنا به جایگاه این مرکز، با یک تحول می توانیم به جایگاه سابق خود بازگردیم.
     خوانساری همچنین اشاره ای به گوشه ای از دیدگاه مقام معظم رهبری داشت و اذعان کرد: گوشه ای از دیدگاه های مقام معظم رهبری این است که نقش فناوری اطلاعات برای تولید ثروت پایدار محرز است و این موضوع می تواند به تجاری سازی محصولات این حوزه کمک کند.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان