سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • فرصتی برای کاربران؛ برگزاری نخستین دوره مسابقات جام دیجیتال

     کد: 3053
     تاریخ: ۱۳۹۱/۰۳/۳۱
     منبع خبر: جهان صنعت
     تعداد بازدید: 663
     سرویس‌ آی‌تی - مدیر نخستین مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای از آغاز نخستین دوره این مسابقات با نام (جام دیجیتال) از ابتدای شهریورماه خبر داد و گفت که تیم برنده عضو تیم ملی می‌شود و از تیم ملی حقوق دریافت خواهد کرد.
     رسول رضوانی  گفت: تیم‌های منتخب از تمام استان‌های کشور از ابتدای شهریورماه 91 برای شرکت در لیگ بازی‌های رایانه‌ای گرد هم می‌آیند و تیم برنده عضو تیم ملی بازی‌های رایانه‌ای می‌شود و از تیم ملی حقوق‌ دریافت خواهد کرد.
     وی گفت: علاوه بر 9 کشور عضو اکو، 9 کشور دیگر (آلمان، بلغارستان، رمانی، کره جنوبی، عراق، عربستان، فرانسه و چین) که برترین‌های جهان هستند به این مسابقات دعوت شده‌اند.
     مدیر نخستین مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای در توضیح اینکه چه دلیلی وجود دارد که مرکز رسانه‌های دیجیتال در پی گسترش بازی‌های رایانه‌ای باشد، گفت: در گذشته در دوران کودکی بچه‌ها بیشتر بیرون بازی می‌کردند اما هم‌اکنون بچه بین هفت سال تا 10 ساله سراغ نداریم که بازی رایانه‌ای نکند اما در همین سن بچه‌هایی هستند که فوتبال واقعی بازی نمی‌کنند.
     وی در خصوص اینکه تاکنون چند نفر برای شرکت در لیگ جام دیجیتال اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: ظرفیت 30 هزار نفری این دوره هم‌اکنون تکمیل شده است و در حال تکمیل مدارک
      ثبت‌نام کنندگان هستیم.
     رضوانی در خصوص اینکه چرا مراحل تکمیل ثبت‌نام به چند روز زمان نیاز دارد، گفت: اگر بتوانیم اطلاعات کامل پنج هزار نفر را در اختیار کمیته المپیک قرار دهیم، سال آینده می‌توانیم علاوه بر فدراسیون، کنفدراسیون بازی‌های رایانه‌ای را نیز تشکیل دهیم.
     رضوانی در توضیح بیشترین شرکت‌کنندگان در استان‌های کشور گفت: به ترتیب شهرهای تهران،‌ اصفهان، کرج، شیراز و مشهد بیشترین ثبت‌نام‌کنندگان را به خود اختصاص داده‌اند.
     رضوانی همچنین در خصوص علت تعیین هزینه 20 هزار تومانی برای ثبت‌نام در لیگ بازی‌های رایانه‌ای توضیح داد: هزینه اولیه ثبت‌نام در تمام استان‌ها 20 هزار تومان است که هر استان می‌تواند 10 نفر را به صورت رایگان و 100 نفر را با تخفیف 50 درصدی ثبت‌نام کند.
     وی افزود: دلیل تعیین مبلغ این است که ثابت کنیم بچه‌هایی که بازی‌ رایانه‌ای می‌کنند چقدر این کار برایشان مهم است و 30 هزار ثبت‌نام‌کننده فعلی نشان می‌دهند که مدعی هستند و می‌‌گویند که می‌توانند قهرمان شوند.
     رضوانی تاکید کرد: این دوره از بازی‌های جام دیجیتال در چهار رشته FIFA PC , FIFA XBOX, PES PC  و PES XBOX برگزار می‌شود و هر رشته مقام‌های اول تا سوم را خواهد داشت.وی ادامه داد: در هر یک از چهار رشته جایزه بین‌المللی نفر اول سه هزار دلار، نفر دوم بین‌المللی دو هزار دلار و نفر سوم بین‌المللی یک هزار دلار است.
     رضوانی گفت: علاوه بر جایزه بین‌المللی برای برندگان دوره کشوری نیز جایزه پیش‌بینی شده که البته به غیر از جایزه مالی، دیگر مزایای این امتیاز برای برندگان حائز اهمیت است.
     وی توضیح داد: از جمله اینکه از تاریخ اول شهریورماه که لیگ جام دیجیتال آغاز می‌شود، تیم‌های برتر لیگ عضو تیم ملی بازی‌های رایانه‌ای می‌شوند و از این تیم حقوق دریافت می‌کنند.
     وی در خصوص نتایج دوره‌ پیشین برگزاری مسابقات بازی رایانه‌ای در سطح استان‌ها گفت: در دوره پیش افرادی جذب شدند که در بازی رایانه‌ای نخبه بودند و امروز علاوه بر بازی در فضای سایبری به صورت تخصصی به ما
      کمک می‌کنند.
     مدیر شبکه ملی فرهنگ جمهوری اسلامی ایران گفت که در حال حاضر بیش از 250 مرکز فرهنگی دیجیتال راه‌اندازی شده و تجهیز 250 مرکز دیگر در فاز دوم در حال اجراست.
     مهدی میلانی‌زاده در حاشیه بازدید خبرنگاران از مجتمع فرهنگی دیجیتال آزادی گفت: شبکه ملی فرهنگ جمهوری اسلامی ایران مجموعه‌ای سازمان یافته از سامانه‌‎های بر خط، مراکز فرهنگی دیجیتال و اقدامات آموزشی و اطلاع‌رسانی است که با هدف استفاده بهینه از فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی برای تحقق اهداف فرهنگی نظام، تحت نظارت و راهبری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طراحی و اجرا شده است.مدیر شبکه ملی فرهنگ جمهوری اسلامی ایران افزود: ارتقای فرهنگ عمومی کاربری رسانه‌ها و آثار و محصولات فرهنگی دیجیتال با رویکرد ترویج استفاده سالم و مفید و پرهیز از رفتارها و محتوای ناهنجار در فضای دیجیتال از جمله اهداف شبکه ملی فرهنگ است ضمن اینکه هدایت و جهت‌دهی، پایش و پدید آوردن آثار و محصولات فرهنگی دیجیتال در کشور در جهت تحقق اهداف فرهنگی نظام نیز از جمله دیگر این اهداف است.
     وی تصریح کرد: خدمات اینترنت با تاکید به معرفی سایت‌های مفید و برتر داخلی، خدمات بازی رایانه‌ای با هدف معرفی بازی‌های ساخت داخل در محیطی سالم و ایمن، ارایه آموزش در خصوص سواد الکترونیک و استفاده مناسب از فضای مجازی و نیز ارایه آموزش در خصوص ساخت و تولید نرم‌افزار و انیمیشن از جمله خدماتی است که شبکه ملی فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
     به گفته میلانی‌زاده، شبکه ملی فرهنگ جمهوری اسلامی ایران بستری جهت عرضه محصولات مناسب و محتوای دیجیتال پالایش شده به شمار می‌رود.
     مدیر شبکه ملی فرهنگ جمهوری اسلامی ایران افزود: در حال حاضر بیش از 250 مرکز فرهنگی دیجیتال راه‌اندازی شده و تجهیز 250 مرکز دیگر در فاز دوم در حال اجراست.
     میلانی‌زاده گفت: از دیگر وظایف این مراکز، استعدادیابی و حمایت از ایده‌های برتر در خصوص ساخت و تولید محتوای دیجیتال به شمار می‌رود.
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان