سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • در پی امضا تفاهم نامه سازمان نظام صنفی رایانه ای با شهرداری

     کسب و کار فعالان حوزه شبکه رونق می یابد

     کد: 78
     تاریخ: ۱۳۹۰/۰۷/۲۷
     منبع خبر: کمیسیونهای تخصصی
     تعداد بازدید: 1920
     تلاش های کمیسیون شبکه به ثمر نشست و تفاهم نامه همکاری سازمان نظام صنفی با شهرداری تهران مبنی برهمکاری درزمینه تهیه لایحه ضرورت پیش بینی و استفاده از استانداردهای مهندسی شبکه های رایانه ای، برق اضطراری و سیستم های هوشمند مدیریت ساختمان در ساختمان های اداری، تجاری، دولتی، عمومی، مسکونی و بلند مرتبه به امضا رسید.

     مهندس حمیدبابادینیا، عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران با اشاره به اینکه تبعات این همکاری تلاش در جهت منافع ملی کشور خواهد بود گفت: با امضا این تفاهم نامه نور امیدی در دل مهندسین جوان شبکه، برق الکترونیک، کامپیوتر و فناوری اطلاعات ایجاد خواهد شد چرا که بدین ترتیب مدرک و امضای آنها ارزش افزوده جدیدی پیدا خواهد نمود.

     رییس کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران با بیان این که تاکنون در طراحی و ساخت ساختمانها ی اداری و تجاری از دانش مهندسین شبکه استفاده اصولی و صحیحی بعمل نمی آمد، تبعات ملموس این ندانم کاری را در عمل، اتلاف هزینه وانرژی فراوان دانست و افزود : با امضاء این تفاهم نامه، از این پس در طراحی و ساخت مجتمع های اداری و تجاری از دانش روز فناوری اطلاعات استفاده خواهد شد و با توجه به این که این ساختمان های هوشمند از آخرین تکنولوژی های فناوری اطلاعات تبعیت می کنند، علاوه بر فراهم نمودن امکانات ویژه و ایجاد رفاه اجتماعی از اتلاف منابع و هدررفت زمان و انرژی نیز جلوگیری خواهد شد.

     عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، کار آفرینی، رونق کسب و کار در ارتباط با شرکت های طراحی مهندسی ،تامین کنند گان تجهیزات شبکه، مشاورین و ناظرین را از دیگر پیامدهای این طرح در راستای به حرکت درآوردن چرخ حوزه شبکه دانست.

     وی در خصوص نحوه اجرای این تفاهم نامه گفت : بر اساس این تفاهم نامه، سازمان نظام صنفی باید در یک فاصله زمانی یک ماهه به تشکیل کمیته فنی متشکل از کارشناسان سازمان وشهرداری اقدام نماید. در این کمیته فنی استاندارد های مرتبط با این موضوع بررسی و بومی سازی شده و تحت عنوان یک لایحه ارایه خواهد شد.

     رییس کمیسیون شبکه سازمان، ابراز امیدواری نمود که پس از اتمام کار کارشناسی در کمیته فنی که شامل افراد متخصص در حوزه مهندسی شبکه می باشند ،خروجی نهایی توسط شهرداری به شورای شهر تهران جهت بررسی ، تصویب و اقدامات اجرایی ارایه شود.

     وی ادامه داد : شهرداری به عنوان ضمانت اجرای طرح و سازمان به عنوان بازوی کارشناسی که یکی از وظایف آن تهیه و تدارک منابع انسانی این پروژه است، در این طرح با یکدیگر همکاری خواهند نمود.

     مهندس بابادینیا با اشاره به حضور مدیران کلان شهرهای کشور در جلسه تبادل تفاهم نامه گفت : در حال حاضر شهرتهران به عنوان طرح پایلوت انتخاب شده که با توجه به ابراز تمایل مدیران حاضر در جلسه، امیدوارم که این طرح پس از موفقیت در تهران، دردیگر شهرهای کشورنیز به مرحله اجرا برسد.

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان