سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   
    •  
     نشست شماره 6 شورای مرکزی

     صورت جلسه شورای مرکزی سراسری 

     شماره: 6
     تاریخ : ۱۳۹۱/۰۴/۲۰
     موضوع : نشست شماره 6 شورای مرکزی
     مکان جلسه : دبیرخانه سازمان زمان: 10:30 تا 14:30
     دبیر جلسه : حسین تبریزی
     دستور جلسه : 1- برنامه¬ریزی راهبردی تشکل¬های صنفی و شناسایی چالش¬ها و فرصت¬های آنها (آقای سیاسی¬راد) «45 دقیقه»
     2- چگونگی اجرای احکام شورای انتظامی (آقای قمی) «15 دقیقه»
     3- چگونگی اجرای آیین¬نامه ارتقاء مشاوران پایه 3 به 2 (آقای قمی) «15 دقیقه»
     4- انتخاب کمیته احراز مرکزی کمیته ارزشیابی و احراز صلاحیت مشاوران پایه 2 (آقای قمی) «15 دقیقه»
     5- ترمیم اعضای برخی کمیسیون¬های سازمان نصر کشور (آقای قمی) «15 دقیقه»
     6- بررسی فهرست مصوبات شورای مرکزی طی دو دوره دوم و سوم (آقای قمی) «15 دقیقه»
     حاضران در جلسه: آزاد معروفی (تهران)، فرهاد نیک نفس (آذربایجان شرقی)، حمید صالحی (یزد)، حامد صابری (گیلان)، مسعود نبئی (خراسان رضوی)، مهرداد خورسند (گیلان)، تورج آذین (آذربایجان غربی)، عبدالوحید واحدی (هرمزگان)، امیر قدسی (آذربایجان شرقی)، سیدمحمدعلی اردهالی (قم)، حمیدرضا نفری زاویه (مرکزی)، غلامرضا قادری (سیستان و بلوچستان)، بردیا بهنیا (مازندران)، علیرضا کشتکاران (فارس)، سیدهادی آریاشکوه (قزوین)، سیدعلی موسوی (آذربایجان شرقی)، حمیدرضا قمی (دبیرکل سازمان)، صائبه سلوکی (دبیرخانه سازمان) و حسین تبریزی (دبیرخانه سازمان)
     چکیده: 1- آقای قمی با خوشامدگویی به حاضرین در نشست، به این نکته اشاره کردند که خانم داننده و آقایان
     آیت¬اللهی و خوارزمی در این نشست حضور ندارند و بنابراین، خزانه¬دار سازمان عهده¬دار ریاست این جلسه خواهند بود.
     سپس آقای نیک نفس به اعضای حاضر در جلسه خیرمقدم گفته و جلسه را آغاز کردند.
     در ادامه آقای معروفی به معرفی آقای سیاسی راد پرداخته و توضیحاتی درخصوص جلسات برگزار شده کارگروه برنامه¬ریزی راهبردی که در هیات مدیره نظام صنفی رایانه¬ای استان تهران تشکیل شده است ارائه و اظهار امیدواری کردند که بتوانیم هر چه سریع¬تر در این خصوص به نتیجه برسیم.
     سپس آقای سیاسی¬راد ضمن تشکر از اختصاص وقت به ایشان، به این نکته اشاره کردند که در 4 سال اخیر در رابطه با ساماندهی انجمن¬های کسب و کار، کارهای پژوهشی انجام داده¬اند و نحوه ارتباط و تعامل تشکل¬ها را بررسی و مورد پژوهش قرار داده¬اند. ایشان همچنین به این نکته اشاره کردند که تشکل¬ها معمولاً در جهت تامین منافع صنف حرکت و فعالیت می¬کنند.
     در ادامه ایشان به مدت حدود 45 دقیقه توضیحاتی درخصوص فعالیت انجمن¬ها و NGOهای کسب و کار و تفاوت آنها با انجمن¬ها و NGOهای غیرانتفاعی ارائه کردند.
     ایشان همچنین توضیحاتی درخصوص موارد ذیل مطرح کردند:
     - سوالات مطروحه درخصوص فعالیت انجمن¬های کسب و کار
     - مشکلات متداول در مدیریت انجمن¬های کسب و کار
     - تفاوت ساختار تشکل¬های اقتصادی با بنگاه¬های کسب و کار
     - ساختار سازمانی انجمن¬های کسب و کار
     - تاثیرات بر محیط بیرونی تشکل¬های اقتصادی
     - منطق اجرای اثربخش
     - مراحل توسعه انجمن¬های کسب و کار
     در ادامه پرسش و پاسخ صورت گرفت و پس از آن آقای نیک نفس با تشکر از ایشان جهت حضور در جلسه شورای مرکزی و طرح این مباحث، مقرر گردید فایل پاورپوینت مطالب ارائه شده در نشست، توسط دبیرخانه برای اعضای شورای مرکزی ارسال شود.
     پیگیری¬کننده: دبیرخانه سازمان مهلت انجام: -
     2- آقای قمی در رابطه با چگونگی اجرای احکام شورای انتظامی توضیحاتی ارائه و به نشست برگزار شده با آقای میرکوهی معاون وزیر دادگستری اشاره کردند که در این نشست پیشنهادی مطرح شد که اشخاصی در استان¬ها مامور ابلاغ و اجرای احکام شوند.
     ایشان در ادامه دو پیشنهاد ذیل را هم مطرح کردند:
     الف- راه حل کوتاه مدت: انتشار احکام و اطلاع به دستگاه¬های دولتی
     ب- راه حل بلندمدت: تبصره یا ماده¬ای تحت این عنوان اضافه شود که «اجرای احکام شورای انتظامی توسط اداره اماکن نیروی انتطامی الزامی می¬باشد» و تلاش کنیم در هیات دولت به تصویب برسد.
     همچنین واحد مجری حکم و وکیل پیگیری هم باید در دبیرخانه استان¬ها ایجاد و راه¬اندازی شود.
     در ادامه بحث و تبادل نظر درخصوص شکایات واصله به شورای انتظامی صورت گرفت و به این نکته اشاره گردید که در نشست قبل شورای مرکزی مقرر گردید با عضویت فعالین حوزه فناوری اطلاعات در سازمان نظام صنفی رایانه¬ای با اولویت شرکتها پیگیری شود. همچنین این توضیح نیز ارائه گردید که دبیرخانه استان¬ها به شورای انتظامی این نکته را منتقل کنند که در صورت بروز هرگونه مشکل در نحوه شکایت، موضوع به استانداری مطرح شود.
     در نهایت بحث برگزاری همایش توسط دبیرخانه استان¬ها جهت معرفی سازمان مطرح گردید که مقرر گردید دبیرخانه سازمان راهکارهای برگزاری این همایش را تهیه و برای استان¬ها ارسال نماید.
     پیگیری¬کننده: دبیرخانه سازمان مهلت انجام: -
     3- آقای قمی با اشاره به این نکته که بالاخره پس از ماه¬ها آیین¬نامه ارتقاء مشاوران پایه 3 به 2 توسط شورای عالی انفورماتیک کشور تایید و به سازمان نظام صنفی رایانه¬ای کشور ابلاغ شده است، به این نکته نیز اشاره کردند که براساس این آیین¬نامه باید کمیته¬های احراز استانی در استان¬ها و کمیته احراز مرکزی در سازمان نصر کشور شکل بگیرد.
     ایشان همچنین درخواست کردند که ضمن جدی گرفتن و سخت¬گیری کردن در خصوص این آیین¬نامه، صادق¬ترین و سالم¬ترین افراد در این کمیته¬ها گماشته شوند چون باید سخت¬گیری بیشتری جهت ارتقاء مشاوران از پایه 3 به پایه 2 صورت پذیرد.
     در ادامه آقای نیک نفس با اشاره به ارسال این آیین¬نامه برای اعضای شورای مرکزی، خواستار اعلام نظرات اعضای شورای مرکزی درخصوص شیوه اجرای آن تا قبل از نشست آتی شدند.
     آقای معروفی نیز با اشاره به اقدامات انجام شده توسط کمیسیون¬های شبکه و مشاوران نصر استان تهران در دوره گذشته که منجر به انعقاد تفاهم¬نامه به سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران شده است، خواستار مشارکت مشاورین سراسر کشور در این طرح شدند که مقرر گردید ایشان نسبت به تهیه نامه¬ای اقدام نمایند تا دبیرخانه سازمان نامه تهیه شده در این خصوص را برای استان¬ها ارسال نماید.
     پیگیری¬کننده: دبیرخانه سازمان مهلت انجام: -
     4- آقای قمی با اشاره به استقبال خیلی خوب اعضاء جهت عضویت در کمیسیون¬های سازمان نظام صنفی
     رایانه¬ای کشور، به این نکته اشاره کردند که مشارکت در جلسات کمیسیون¬ها ضعیف است.
     ایشان در ادامه اشاره کردند درست است که همگان از راه¬های دور و نزدیک در این جلسات شرکت می¬کنند، ولی خودشان اعلام آمادگی می¬نمایند و ما کسی را به اجبار به عضویت کمیسیون¬ها در نمی¬آوریم. همچنین سعی می¬کنیم جلسات را به صورت مجازی برگزار کنیم تا نیازی به صرف هزینه جهت رفت و آمد اعضاء به تهران نباشد و در این راستا با یکی دو شرکت نیز جهت اخذ پهنای باند رایگان و اختصاص آن به برگزاری جلسات مجازی مذاکراتی انجام داده¬ایم که این کار باید در استان¬ها هم انجام شود.
     ایشان سپس این موضوع را مطرح کردند که پس از تصویب اعضای کمیسیون¬ها در نشست قبل شورای مرکزی، بازخوردی توسط برخی افراد صورت گرفت که چرا ما را حذف کردید و ما می¬خواهیم کماکان عضو کمیسیون¬ها باشیم.
     در نهایت درخصوص عضویت افراد جدید در کمیسیون¬های سازمان رای گیری به عمل آمد و افراد ذیل به عنوان اعضای جدید کمیسیون¬های سازمان نصر کشور انتخاب شدند:
     کمیسیون تدوین مقررات: آقای فرج¬اله امانی از مازندران و آقای حامد فتوحی از قزوین
     کمیسیون اطلاع رسانی: آقای علیرضا صالحی از تهران
     کمیسیون امنیت و شبکه: آقای عباس هادی¬پور از مرکزی و آقای سیدجعفر موسوی از آذربایجان شرقی
     کمیسیون رفاهی: آقای سیدحسن هاشمی از خراسان رضوی
     در نهایت نیز دو پیشنهاد ذیل مطرح و به تصویب رسید:
     الف- متن ذیل به عنوان پیشنهاد جهت افزودن به آیین¬نامه مطرح گردید: «چنانچه اعضای کمیسیون¬ها سه جلسه متوالی یا پنج جلسه متناوب در جلسات کمیسیون¬ها غیبت داشته باشند، عضویت آنها در کمیسیون¬ها لغو می¬شود.»
     ب- چنانچه پیشنهاد دیگری جهت عضویت در کمیسیون¬ها اعلام وصول گردید، در نشست شورای مرکزی مطرح خواهد شد.
     پیگیری¬کننده: - مهلت انجام: -
     5- آقای قمی در رابطه با اقدامات انجام شده توسط دبیرخانه سازمان در راستای تسویه حساب نمایشگاه الکامپ شانزدهم توضیحاتی طرح موضوع طلب سازمان در نشست هیات مدیره شرکت نمایشگاه¬ها و برگزاری نشست مشترک فی¬مابین آقایان قمی و رمدانی و خانم داننده با آقای اکبرپور مطرح کردند.
     در ادامه آقای صابری درخصوص بررسی فنی نمایشگاه الکامپ شانزدهم این نکته را مطرح کردند که اطلاعات کافی در اختیار ما قرار نگرفت و نمی¬توانیم گزارشی به شورای مرکزی ارائه دهیم که آقای نیک نفس این سوال را مطرح کردند آیا اطلاعات در دبیرخانه سازمان موجود بود و ندادند؟ یا نداشتند که بدهند؟
     آقای آریاشکوه نیز در رابطه با بررسی مالی نمایشگاه الکامپ شانزدهم به این نکته اشاره کردند که اسناد و مدارک بود ولی فرصت کافی جهت بررسی و جمع¬بندی آنها نبود و با توجه به نامه¬های ارسالی و مکاتبات انجام شده توسط آقایان رحمتی و قمی، می¬توان نتیجه گرفت که حسن نیت وجود داشته است.
     آقای نیک نفس نیز در ادامه به این نکته اشاره کردند که به نظر من مدیرمالی وقت سازمان شیوه¬اش شفاف نبود که همگان در جریان امور قرار گیرند و اینگونه شد که این سوالات و ابهامات پیش آمد.
     آقای قمی نیز اشاره کردند که ممکن است این اتفاق دوباره بیافتد و اگر ما بخواهیم اینگونه مسائل را بررسی کنیم، نباید کاری کنیم که باعث بردن آبروی دیگران شود. این اعداد و ارقام که صحبت می¬کنید، به هیچ وجه اعداد و ارقام قابل توجهی نیست و ما به دبیرخانه سازمان دستور اکید داده بودیم که کلیه اطلاعات را ارائه دهند. مستندات مربوط به شورای سیاستگزاری و کلیه اسناد و مدارک مالی، فروش غرفه¬ها و مکاتبات در اختیار قرار داده شده است ولی صورتجلسات کمیته اجرایی وجود ندارد؛ به دلیل اینکه از یک مقطعی دبیرخانه سازمان از ادامه همکاری با تیم اجرایی نمایشگاه الکامپ شانزدهم منع شد و به نوعی کارها برون-سپاری شد. نامه ارسالی شما را هم به آقایان خادمی و ثروتی دادم تا پاسخ لازم را بدهند که هر وقت پاسخ ایشان دریافت شد، برای آقایان صابری و آریاشکوه ارسال خواهیم کرد.
     در ادامه بحث و تبادل نظر صورت گرفت و به این نکته نیز اشاره شد که برگزاری نمایشگاه یک منبع درآمد برای سازمان است که هرچند اعداد و ارقام آن بالا نیست، ولی همه حساس هستند و از جمله نوع برخورد با سازمان نیز مهم است.
     آقای نیک نفس نیز با اشاره به مصوبه شورای مرکزی در این خصوص، خواستار تعامل بهتر بین کمیته و آقای قمی شدند تا این گزارش هرچه سریع¬تر آماده و در نشست شورای مرکزی مطرح شود.
     در نهایت نیز بر این نکته تاکید شد که فقط باید به این نکته توجه کرد که مصوبه شورای مرکزی بررسی نقاط ضعف و قوت است و نه هیچ چیز دیگر، از جمله محکومیت دیگران.
     پیگیری¬کننده: آقایان صابری و آریاشکوه و دبیرخانه سازمان مهلت انجام: -
      فایل متن صورت جلسه
      
     S-Markazi 06.pdf159.09  کیلوبایت
     مصوبات این جلسه
     عنوان اقدام کننده مهلت اقدام وضعیت شرح
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان