سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   
    •  
     سومین نشست کمیسیون تدوین و بررسی قوانین و مقررات

     صورت جلسه کمیسیون‌های تخصصی سراسری 

     شماره: 3
     تاریخ : ۱۳۹۰/۰۳/۱۷
     موضوع : سومین نشست کمیسیون تدوین و بررسی قوانین و مقررات
     مکان جلسه : دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران زمان: 16:00 تا 18:00
     دبیر جلسه : حسین تبریزی
     دستور جلسه :
     • بررسی نامه کارگروه فاوا درخصوص ماده 8 قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم افزارهای رایانه ای
     • بررسی تهیه پیش نویس آیین نامه های مربوط به مواد 46 ، 47 و 48 قانون برنامه پنجم توسعه ؛ پیرو تفاهم نامه فی مابین سازمان نظام صنفی رایانه ای و سازمان فناوری اطلاعات
     • بررسی پیشنهادات اعضای کمیسیون درخصوص نقشه جامع سند توسعه دولت الکترونیکی
     حاضران در جلسه: حمیدرضا قمی (دبیرکل سازمان)، مهشید علوی (تهران)، سهیل مظلوم واجاری (تهران)، عیسی نجفی (خراسان رضوی) و حسین تبریزی (دبیرخانه سازمان)
     چکیده:
     1. در رابطه با زمان برگزاری جلسات بحث و تبادل نظر صورت گرفت و به اتفاق آراء مقرر گردید جلسات کمیسیون از این به بعد از ساعت 16 الی 18 روزهای سه شنبه یک هفته در میان برگزار شود.
     2. در رابطه با نامه کارگروه فاوا درخصوص ماده 8 قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم افزارهای رایانه ای بحث و تبادل نظر صورت گرفت و مقرر گردید کمیسیون های بحث ها و بررسی های خود را ادامه دهد ولی اطلاع رسانی و اقدامی به خارج از سازمان در این رابطه صورت ندهد تا زمانی که موضوع ادغام وزاتخانه ها به سرانجام برسد.
      در نهایت و پس از رسیدن به جمع بندی لازم، نظرات کمیسیون به آقایان رحمتی و قمی منعکس گردد تا در جلسات کارگروه فاوا مطرح شود.
     3. در رابطه با پیش نویس آیین نامه های مربوط به مواد 46 ، 47 و 48 قانون برنامه پنجم توسعه که متعاقب عقد تفاهم نامه با سازمان فناوری اطلاعات مطرح شده است، بحث و تبادل نظر صورت گرفت و مقرر گردید تا به سرانجام رسیدن سه پروژه ای که فعلاً با سازمان فناوری اطلاعات در حال پیگیری است صبر کرده و چنانچه این سه پروژه به نتیجه رسید و منجر به اخذ درآمد برای سازمان نظام صنفی رایانه ای گردید، این موضوع نیز با سازمان فناوری اطلاعات مطرح شود و نسبت به عقد قرارداد تهیه آیین نامه مربوط به مواد 46 ، 47 و 48 قانون برنامه پنجم توسعه اقدام شود.
     4. درخصوص نقشه جامع سند توسعه دولت الکترونیکی بحث و تبادل نظر صورت گرفت و این موضوع اشاره شد که سند مذکور هیچ پشتوانه ای ندارد و بنابراین کاربردی نمی تواند داشته باشد. پس از بحث و بررسی مقرر گردید این بحث در نشست آتی کمیسیون مطرح و نهایی شود.
      همچنین مقرر گردید از اعضای کمیسیون نیز درخواست شود تا نظرات خود را قبل از برگزاری نشست آتی مطرح نمایند.
     5. با توجه به عدم حضور برخی اعضای  کمیسیون در جلسات، مقرر گردید خانم علوی به عنوان دبیر کمیسیون اخطاریه ای خطاب به اعضای غایب در جلسات ارسال و به این موضوع اشاره شود که در صورت تکرار غیبت، از فهرست اعضای کمیسیون حذف شده و نفرات بعدی انتخابات، جایگزین این افراد خواهند شد.
     6. خانم علوی پیشنهاد تهیه تقویم برنامه زمانبندی جلسات کمیسیون تا پایان سال جاری را مطرح کردند که مورد استقبال حاضرین در نشست قرار گرفت و مقرر گردید ایشان این تقویم را تهیه و برای اعضای کمیسیون ارسال نمایند.

     مصوبات این جلسه
     عنوان اقدام کننده مهلت اقدام وضعیت شرح
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان